Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Zespół Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach

arrow-152620_150 (1)Powrót do Ciekawe Miejsca

Szkoła 10Zespół Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach znajduje się przy ul. Kolejowej 65.  W szkole uczy się około 514 dzieci, w tym 330 uczniów w szkole podstawowej i 184 w gimnazjum. Cała szkoła zajmuje teren około 2,5 ha. Obszar jest otoczony w całości ogrodzeniem. Budynek jest usytuowany w południowo-wschodniej części placu. Zachodnia strona przylega do ulicy Kolejowej, południowa do terenu Plebani, a wschodnia graniczy z domem nauczyciela i Przedszkolem Samorządowym. W południowej części działki znajdują się dwa boiska: duże i małe do gry w piłkę nożną oraz ręczną. Boisko do gry w koszykówkę posiada wyasfaltowaną nawierzchnię. Wzdłuż ul. Kolejowej jest zrobiona bieżnia o podłożu żużlowym. Za małym boiskiem jest skocznia do skoków w dal.

Główny wjazd znajduje się przy ul. Kolejowej. Budynek posiada trzy wejścia, z tego dwa czynne. Pierwsze od strony boiska, przeznaczone dla uczniów i rodziców, oraz drugie południowe od strony plebani przeznaczone dla nauczycieli.

Na terenie szkoły działa wiele organizacji uczniowskich prowadzonych przez nauczycieli. Ich zadaniem jest rozwijanie u młodzieży zainteresowań.

Obecnie dyrektorem placówki jest Pan Cezary Wiśniewski, a wicedyrektorem Pani Barbara Jaskulska.

 

Zegar
Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Pogoda